Nasveti, kako se rešiti mehurčkov na nohtih

Končno je prišel čas za prispevek, ki sem ga v glavi pripravljala zelo dolgo. Prispevek o nadležnih mehurčkih, ki se pojavijo na sveže narejeni manikuri. Mehurčki, ki nas vse spravljajo ob živce. Mehurčki, ki pokvarijo izgled čudovite manikure. Prispevek, v katerem bom poskušala našteti čim več krivcev za nastanek mehurčkov. V naprej vam lahko povem, da neke univerzalne in enostavne rešitve ni, ker je možnih razlogov veliko in treba je sistematično izločiti enega za drugim.

  • Menim, da je eden najpogostejših razlogov za nastanek te nadloge tresenje stekleničke laka za nohte pred njegovo uporabo. Namesto, da stekleničko tresete, jo raje povaljajte med dlanmi. S tresenjem namreč povzročimo, da se v stekleničko ujame na stotine majhnih mehurčkov, ki jih nato s čopičem prenesemo na nohte. Dokaz je kratek filmček, ki sem ga pripravila za vas.

    V filmu sem uporabila prozoren lak, ker so mehurčki v prozornem laku bolje vidni. Sicer pa ne-tresenje velja za vse lake za nohte. Tako podlak, barvni lak, nadlak…

    Pred tresenjem - brez mehurčkov
    Pred tresenjem - brez mehurčkov
    Po tresenju - mehurčki
    Po tresenju - mehurčki

    Mehurčki zaradi pretresenega nadlaka …

    Mehurčki zaradi nadlaka
    Mehurčki zaradi nadlaka
  • Mastna podlaga je prav tako velikokrat razlog za nastanek mehurčkov. Nohtno ploščo razmastite pred vsakim lakiranjem. Le-to lahko storite z alkoholom ali z nemastnim odstranjevalcem laka za nohte ali z nemastnim milom za roke ali z detergentom za pranje posode… Možnosti je veliko. Glavno je, da na nohtih ni maščobe. Ko si nohte razmastite, pazite, da se ne dotikate mastnih površin. Imejte v mislih, da je tudi koža mastna.
  • Morda je vaš problem nekompatibilnost podlaka, barvnega laka in/ali nadlaka. Nekompatibilne sestavine lahko namreč reagirajo na tak način, da nastanejo na nohtu mehurčki. Ob naslednji manikuri preizkusite drugo kombinacijo podlaka, barvnega laka in nadlaka. Tega se lotite sistematično.
  • Ambientna temperatura lahko prav tako vpliva na mehurčkanje. Nekateri laki so občutljivi na visoke temperature in nam zaradi tega v toplejših mesecih nagajajo z mehurčki. Lakirajte nohte ob sobni temperaturi in ne zunaj na žgočem soncu.
  • Visoka zračna vlažnost je lahko eden od razlogov za mehurčkanje.
  • Lakiranje na prepihu lahko povzroči mehurčke. Nohtov ne lakirajte ob ventilatorju.
  • Možno je prav tako, da je s samim lakom kaj narobe. Če drugi z enakim odtenkom, pri enakih pogojih lakiranja, z enako kombinacijo podlaka in nadlaka, nimajo težav, potem je zelo verjetno, da je z vašo stekleničko nekaj narobe.
  • Naknadno dodano: Predebele plasti laka lahko povzročijo mehurčke. Nanašajte lak v tanjših plasteh. Raje nanesite tri tanjše plasti kot dve debelejši. Več tanjših plasti se tudi hitreje suši, kot manj debelejših.  :wink:
  • ….

Možnosti za mehurčkanje je zagotovo še veliko. Naštela sem nekatere najpogostejše in nekatere, na katere morda sploh ne pomislimo. Rekla bi, da je najpogostejši krivec za mehurčkanje ali tresenje stekleničke ali mastna podlaga ali nekompatibilnost uporabljenih lakov. Ne-tresenje stekleničke in razmaščevanje nohtov je pa tako osnova lakiranja. :wink:

Na spodnji fotografiji je lak, ki ga nisem uspela ukrotiti. Nadležni mehurčki, ki so se pojavili ne glede na vrsto podlaka. Fotografija je nastala v poletnih mesecih. Morda je krivec visoka temperatura v poletnih mesecih. Ne vem. Tale lak ostaja misterija zame …

Mehurčki - Essence - Always HippieAli imate z mehurčki tudi vi težave? Kaj vam povzroča mehurčke? Kako ste se jih znebili? Prosim, delite svoje izkušnje z menoj in ostalimi bralci. :rose: Resnično me zanima, kako se bojujete s to nadlogo.

6 thoughts on “Nasveti, kako se rešiti mehurčkov na nohtih”

  1. Se strinjam z lunco – pri meni se lahko pojavijo mehurčki, če podlak ni še čisto suh. Drugače pa večinoma ne, čeprav stekleničke tresem kot nora. :silly:
    Sem pa imela že tudi lakec, ki se je čisto vedno mehurčkal in ta problem sem zelo enostavno rešila. Vrgla sem ga stran. :biggrin:

    Reply
  2. Jaaaaa mehurčki :roll:  Ko se najbolj potrudim z idejo, barvanjem ipd, se pojavijo mehurčki. Nemogoče ampak se zgodi :S Za mene rešitev še ni najdena.. Hvala pa za ta prispevek mogoče bo kaj pomagalo :biggrin:
    Zdi se mi, da se mehurčki zelo radi naredijo tudi če spodnja plast laka ni popolnoma suha :ermm:

    Reply
  3. Hvala obema za komentar!

    Spomnila sem se še enega možnega razloga in ga dodala v prispevek:

    “Predebele plasti laka lahko povzročijo mehurčke. Nanašajte lak v tanjših plasteh. Raje nanesite tri tanjše plasti kot dve debelejši. Več tanjših plasti se tudi hitreje suši, kot manj debelejših.”

    Reply

Leave a Comment