Minilo je že kar nekaj časa, odkar sem nazadnje delala res pravi smokey eyes. Zame res pravi smokey eyes ne pomeni nujno, da mora biti narejen s črno, zame to pomeni, da morajo biti oči res temno in močno naličene okrog in okrog, hkrati pa morajo izgledati misteriozne in zapeljive. Točno to sem želela ustvariti s svojim naslednjim look-om. Zelo temne, misteriozne, zapeljive oči. A pri tem se nisem ustavila. Vem, da obstaja neka splošna filozofija ličenja, da se naj poudarijo ali oči ali ustnicem nikoli pa obojega. Nekateri so prepričani, da je to neke vrste pravilo. Seveda se s tem ne strinjam. Sveto sem prepričana, da v make up-u ni pravil, vse je dovoljeno. Morda obstajajo neke smernice, filozofije ali … kaj pa vem kaj, vsekakor pa ni pravil! S tem v mislih in goth ličenjem kot inspiracijo, sem svoje ustnice najprej prekrila v temno rdečo, katero sem “nadgradila” s šimrasto vijolično. Za konec sem dodala še pikico vijoličnega rdečila za lica in to je bilo to. Sledijo fotografije končnega izgleda.





In še nekaj besed o tem, kako sem ustvarila zadimljene oči.
Začela sem s temno vijolično osnovo (Essence – gel eyeliner v odtenku Berlin Rocks nanesen čez celo veko). Z istim črtalom sem občrtala svoje oči in ga zabrisala pod očmi. Nato sem nanesla različna temno vijolična senčila znamke Inglot. Na notranjo polovico veke sem nanesla srednje temno vijolično senčilo, na zunanjo polovico pa zelo temno, skoraj črno senčilo. Isto senčilo sem nanesla tudi v gubo in še malenkost više, prav tako sem isto senčilo uporabila še pod očmi. Pri vsem kar sem počela, sem pretiravala. Želela sem doseči resnično zelo temen zadimljen videz. Ko sem bila zadovoljna z obliko in temačnostjo izgleda, sem se dala očesu globino. Na notranjo polovico veke sem na nežno dodala svetlo vijolično (Gosh – Romance), v zunanje kotičke in v gubo pa črno senčilo. Na zgornjo veko sem nanesla vijoličen eyeliner in ga začinila s kančkom živo vijoličnih bleščic. Za konec sem z zlatim osvetljevalcem (MNY – 701) osvetlila notranje kotičke očesa in prostor pod obrvmi in nanesla maskaro.
To je to. Upam, da vam je všeč!
V kakšnih barvah najraje delate smokey eyes?
Totalno mi goth izgledaš na ovim fotkama :D Oči su ti fenomenalno našminkane! :)
:wub:
Mislim, da bo moje navdušenje nad tem MUjem dovolj očitno, če ti povem, da mi je ljubši od tistega tvojega zelenega, ki si ga naredila z Illamasquo kot inspiracijo in zaradi katerega sem se zaljubila v Parokeets. Čudovito je. Brez besed sem. Za okvirt. Tak look je moj najljubši. *Daleč* najljubši. Smokey eyes je stil ki ga “furam” ko grem ven, vedno. V vijoličnem mi je še toliko lepši. Moram ga preizkusiti! Edino dovolj temna vijolična mi manjka. :/ Mimogrede. Zelo lepo je prebrati tvojo opazko okoli pravila “oči ali ustnice” in da pravil v mu svetu pravzaprav ni. Včasih to malce pogrešam. In se že tako prepričam, da se jih moram držati, da si ne upam dati še udarne šminke na ustnice, če imam na sebi črn smokey eyes, četudi sem pri volji za kombinacijo obojega. Goth izgled je moj holy grail, zanj pa rabiš ta pogum, da vržeš pravila v koš. :yes: Dobro je prebrati tudi na tako uveljavljenem MU blogu, da pravil pri MUju pravzaprav ni.
Res božanski MU! Prekrasen nasmeh in oči! :cute:
You are really pretty :wub:
Gorgeous! Could you please also let us know which lipstick did you use? I love it!
I combined two lipsticks and lip liner. ;) I started (lined and filled in the lips) with Revlon’s ColorStay lipliner in Wine, then applied the Bourjois Sweet Kiss Naturel lipstick in 05 Prune Caresse and ended with the goregous purple lipstick by Make Up For Ever in 15 (Rouge Artist Intense line). :wink:
The result seems satiny :) I like the blue-ish/purple undertones!
Super! :w00t: Res ti pristoji. Jaz bi posegla po istih barvah (tako oči kot šminka). Meni je viola smokey eyes najbolj všeč – v bistvu so mi vsi bolj všeč kot črn…
Res zapeljiv videz :thumb:
:w00t: You look amazing , charming and just perfect with this smokey look :w00t:
super gorgeous
Inače nisam neki fan “teškog” šminkanja,volim ga vidjeti,ali ne volim ga na sebi,osim ako je neka svadba ili slično…Inače kada se šminkam tako “jako” ,radim upravo ljubičasti smokey,jer imam zelene oči,pa mi se najbolje tako istaknu…Ali moj smokey nije ni sluga ovom tvom,prekrasno si to napravila,svaka čast :bow:
Hvala, Nina! :rose:
Prekrasno!!! vijoličen ter zelenkast smoky sta meni najljubša, pa tudi v rjavih tonih mi je kar všeč. in kaj bi dala za tako zelene oči…. :)
:rose: Hvala Neža!
Božanski MU :wub: :stars: :rose:
I agree with you on “no rules” statement. Feel it, wear it, be free!
You did an amazing job!
“Feel it, wear it, be free!”
I couldn’t agree more with your statement. :thumb:
Purple is my favourite colour for eyes. I love this make up!
okice su mi fantastične, ja bih se ipak odlučila za neki nudać, a za izlazak još tamniji ruž :thumb:
Love this look, though I’d probably go with even darker lips.
And I couldn’t agree with you more – there is no either this bold or that bold. Your make up, your choice!
I usually do smoky eyes with shades of grey, purple or red, sometimes blue.
I was also thinking about even darker lips, but I just wasn’t in the mood for so much darkness. :blush:
Čudovito!
:rose:
Zelo lepo, vijolična je “moja” barva. In veš, kaj da fotografijam piko na i? Nasmeh. :crown:
Hvala! :rose: Saj veš, da se rada smejim. :biggrin:
I love how you’ve used a bold lip colour and bold eyeshadow, like you I hear people too often saying you should mix both, but I agree with you that there are no rules!! :d
Samantha, thank you! :rose:
No rules in make up! :happy:
wow! What an amazing look! I love violet eyeshadow and green eyes!
Nice makeup and an infectious smile. Good combo. :happy:
Thank you! I admit, I love to smile. :wink:
wow.. you look absoulutely amazing…
Thank you! :rose:
Gorgeous look. :wub:
I think those of us with thinner lips can easier get away with accentuating both the eyes and the lips … at least we have that much. :biggrin:
I usually go for the brownish tones, but don’t do smoky look all that often.
Yes, thinner lips are good for at least one thing. :biggrin:
Zelo lepo! :)