Čudovite dneve s skoraj poletnimi temperaturami rada izkoristim za sprehod po gozdu. Imamo srečo, da nas od gozda loči le par minut. Jeseni je še posebej lep. Trenutno je polno kostanja. Gob je malo, ker je zemlja pod drevesi suha.
Vabljeni z menoj v naravo.
Že na začetku se pot vztrajno vzpenja navkreber.
Sončni žarki le s težavo prodrejo skozi goste drevesne krošnje. Zato je v gozdu prijetno sveže in sence je v izobilju.
Hitro se stemni, do sončnega zahoda manjka dobrih petnajst minut.
Kostanja je letos veliko, a je črviv in suh. Pozna se, da že dolgo ni bilo dežja.
V slabih dvajsetih minutah prispem na jaso. Sinoči je bil zahod tako veličasten, ves obžarjen, jaz pa brez fotoaparata. Danes je bil pogled proti zahodu običajen in ni ponudil tistega mogočnega pogleda.
O, narava, kako blagodejno deluješ name.
Če ne želim tipati po gozdu, se ne smem obirati. Adijo, moj zeleni kotiček. Jutri te spet obiščem. In pojutrišnjem tudi… Podvizati se je treba in oditi v dolino.
V dolino? Da v dolino. V dolini tihi je vasica mala… si v mislih popevam in se spominjam pravkar preminule legende slovenske glasbe Lojzeta Slaka. Posnetek je z legendarnega koncerta z Big Foot mama-o v Križankah (Neki sladkega & V dolini tihi).
A on odšel je odšel je daleč proč, zapel zavriskal je v tiho noč…






Sproščujoče….
Sem nora na pečen kostanj… njamsi :happy:
Oo, Mamy! Že (pre)dolgo te nisem brala, tvoji posti o naravi so vedno za mojo dušo. Z gozdom si pa sploh zadela v črno … prelepe fotke!! Res me pomirijo zdajle po temle hektičnem tednu. Čudovito, me je zamikal obiskat gozdek! :wub:
Krasno! Me kar vleče v gozd in po kostanje!
i absolutely love the photos. i find my inner peace everytime i can enjoy the vast untouched by human space :)
fantastične fotke, probudile su mi sjećanja na djetinjstvo i neka bolja vremena :wave:
You’re lucky to have all that beauty minutes away from you.
Looks beautiful, I’ve got countryside only a couple of minutes from me too, it’s so pretty, (I’ve even done a new page on my blog deedicated to it – Natural Beauty!!) i’m such an outdoor girl at heart.
what a beautiful post. I’m having my breakfast and this is a very good start for my day, thank you! :love: