Jesen je letni čas, ko veliko časa preživimo v naravi. Prejšnji teden sva se odpeljala na gobarski izlet. Bera je bila bogata in doma sem imela veliko dela, da sem vse nabrano pripravila za zimski čas.
A kje sva jih nabirala? Tukaj.
Ne, pravi gobarji ne povedo, kje rastejo najlepši primerki.
Našla sva tudi za vzorec lisičk. Le-te smo kupovali, ko smo bili na Finskem. Finci rečejo lisičkam – kantarellies (nisem prepričana, da je prav napisano, ker je pisanje finščine hudo umetelno opravilo).
In kaj sva našla med nabiranjem gob? Borovnice. Ogromno borovnic.
Iz njih sem naredila marmelado, borovničevo vino in jih namočila v žganje. Slednje je zelo všeč moškim, medtem ko je borovničevo vino blaga pijača za ženske. Seveda ni smel manjkati še borovničev zavitek.
Ne, na lake nisem pozabila. Le nohti so odraz trenutnega udejstvovanja v gozdu in v kuhinji.
Trenutno najraje posegam po holografskih odtenkih. Današnja manikura: China Glaze – L8R G8R, svetlo zelen holografski odtenek.

Nasvidenje do naslednje pustolovščine.




I realy do enjoy reading your answers… :love:
Še ena ljubiteljica borovnic se oglaša. :biggrin:
Blueberry ANYTHING is yummy!!! I’m lovin’ everything in this post. :thumb:
mmm, I love blueberries!
and that polish is beautiful! :wub:
Yes, kanttarelli is correct :-) I love mushrooms, should go to forest some day to find some!
I meant ‘steal’, not steel :)
That’s a good harvest you have there! we did the same thing the last few weeks, and now the entire freezer is full of mushrooms :yes: , delish! And we also keep our place a secret, there are many polish and russian people here who might steel our mushrooms, LOL!x
gorgeous pics! especially the mushroom ones :inlove: I’m a passionate picker myself :)
oh what a beautiful green hill