Alessandro It Girl LE je že na naših policah. Za vas imam štiri odtenke iz omenjene kolekcije – 2 sem prejela od slovenskega uvoznika (Dancing Queen, Pretty Ballerina), 2 sem pa kupila sama. Oz. je bila naša prijazna Maestra vmesni člen, ker jaz zaradi bolezni nisem mogla nikamor in za povrh vsega, je naredila še swatche obeh odtenkov + primerjavo.
Začnimo pri Dancing Queen, ki mi piha na dušo tako zaradi barve kot imena. Ne bi mogla reči, da gre za taupe odtenek, ker preveč vleče na vijolično stran. Vendar pa ima veliko zelo drobnega šimra, ki ob direktni svetlobi ustvari sivkasto prevleko in posledično lak vizualno zelo povleče na rjavo-sivo-vijola stran.
Na niti eni fotografiji mi ni uspelo lepo ujeti šimra na nohtih, tako da vam prilagam ogromno fotko stekleničke. Ko sem fotografirala tole kolekcijo, sem bila namreč še precej bolna, tako da sem si lakirala nohte med kašljanjem, kihanjem … In fotografirala seveda v istem stanju, zato je bila večina fotografij enostavno preveč “zmiganih”, da bi lahko realno pokazala šimer.
Vreme je res nikakršno, tako da sem na koncu obupala in fotografirala Dancing Queen kar v izredno oblačnem vremenu. Barva je v resnici malo bolj vijola, ampak recimo, da je razlika vidna.

Pretty Ballerina je za moj okus malo preveč bonbončkasto roza. Ne bom dala roke v ogenj, da gre za krem odtenek, ker sem na nekaterih fotografijah opazila neko lesketanje v steklenički, na nohtih pa ni ne duha ne sluh o kakem šimru. Moram počakati na sočno vreme, da preverim, če ima res kak droben šimer, ali pa je šlo na fotografijah le za odsev.
K takem odtenku se meni zelo prileže Alessandro Crash Coat lakec. OK, OK – mogoče sem malo pretiravala z debelino nanosa.
Nanos? Pri obeh odtenkih sem opazila, da je potrebno stekleničko pred uporabo dobro pretresti. V tem primeru zadostujeta 2 nanosa (na fotografijah sem dodala še nadlak). Zanimivo je, da se kljub močnem tresenju niso pojavili mehurčki, brez da bi laka pretresla, pa se ju ni dalo res lepo nanesti. To sem do sedaj opazila samo pri Crash Coatu in pri nobenem drugem Alessandro miniju … pa jih imam kar nekaj glede na to, da so to moji naj, naj mini lakci. Ne gre ravno za težavo, vendar je to nekaj kar je fajn vedeti pred nanosom, če ne bi lahko hitro kvalificirali oba odtenka kot “streaky” … v resnici pa to sploh nista.
Maestro sem prosila, če mi lahko kupi še On Tour in Cheeky Devil (kaj naj rečem – še eden z meni všečnim imenom :D ). Mika me še svetlo bež odtenek, vendar pa moram tistega preveriti v živo, če je res tak kakor si ga predstavljam … in če ga še kje najdem.
Cena za 5ml minija je 5 EUR.
Maestra je fotografirala in opisala On Tour in Cheeky Devil odtenka.
On Tour je lep krem vijoličen odtenek, ki na vseh fotografijah izpade preveč moder, zato sem mu malo “pomagala” in barvo “naredila” bolj realno. Pri nanašanju nisem imela težav. Na fotografiji sta dve plasti.
Še hitra primerjava vijolkotov. Skoraj vsi odtenki izgledajo preveč modri, a se vidi, kateri so si/niso podobni.
Cheeky Devil je perfekten odtenek za pomlad. Deluje zelo sveže. Čeprav mi je odtenek zelo všeč, ne gre k moji polti. Nanos je bil malenkost težaven (streaky, progast) in pravzaprav zelo tipičen za takšne odtenke. V dveh plasteh se ga je dalo “ukrotiti”.
Komaj čakam, da stestiram še “Maestrina” odtenka. Sploh Cheeky Devil bi znal lepo sodelovati z mojo poltjo.
Ste si omislile kateri odtenek iz kolekcije? Vam je všeč kateri izmed predstavljenih?





Thank you for these swatches! :thumb: I wanted On Tour, but it looks really close to Orly Cashmere Cardigan? Dancing Queen is really pretty too, but doesn’t look unique either – I feel like it must be similar to one of the other purple/greys we’ve seen lately?
Cheeky Devil is gorgeous. I want it!
Love the pink with the crackle topcoat!
I love Dancing Queen, looks so pretty! I also like the crackle :)
I love the matte look of crack polish. It fells kind of funny but I still do not use top coat over it. :biggrin:
5 €? Še 4 mi je praktično preveč…
Res so lepi, ampak cena je pa prehuda. :shock:
Cena ni ugodna, ampak kaj, ko obožujem njihove minije. :blush:
Od teh mi nobeden ne pade kaj dosti v oči, razen morda On Tour, pa še ta je mičkeno prenežne barve. Sem pa videla na stojalcu res lep odtenek v modri barvi spominčic. Me je kar zamikal, ampak res se moram nazaj držati z laki nekaj časa. Sicer pa super swatchi! Upam, da boš kmalu bolje! :rose:
Hm – On Tour je edini v tej kolekciji, ki vleče na modro.
Hvala. Sem že veliko, veliko boljše. :rose:
Res? Uh, potem pa še dobro, da ga nisem kupila, predstavljala sem si ga namreč v barvi spominčic, ko sem gledala stekleničko! Ne vem kako sem prišla do tega, heh. Me veseli, da si že bolje!
On Tour mi najbolj pade v oči.
Je cortkan, ane? :wub:
Ja :), samo ponavadi ko ve objavite te swatche naslednji dan teh lakcev v trgovinah skoraj ni več za dobit – povzročite pravi naval :). Imam včasih občutek da bi morala vaše prispevke v supergah brat in takoj ko jih objavite šibat v nakup :biggrin:
dancing queen mi je tu definitivno pobjednik :thumb:
Moj favorit. :nails:
On tour je zelo lep! :wub:
:yes:
I love the blue one
On Tour? Yea – it’s lovely shade.
They are all beautiful, but On Tour is my fav :wub:
It is lovely, but Dancing Q. still wins in my book. :biggrin:
They’re all gorgeous!
Nicely put. :nails:
All colours are fantastic!
I love pink and Pretty Ballerina is wonderful.e
I knew our pink lovers would love that shade. :biggrin:
Sicer je res, da jz ne ločim najboljš podobnih si odtenkov :biggrin: , vendar Dancing Queen me zeeelooo spominja na Hypnotic (hmm, ampak ko ste ga Parokeetke predstavile, je zgledal dosti bolj vijoličen kot pa na mojih nohtih).
Ballerina pa super izgleda s Crash Coat-om. :wink:
Veliko je odvisno od svetlobe. Če recimo primerjaš kako izgleda na soncu ali pa pod umetno svetlobo, imaš občutek, da gre za popolnoma različna laka. Potem pa svoje naredi še odtenek polti … :hmm:
http://www.parokeets.com/sl/2010/12/comparison-barry-m-dusky-mauve-vs-alessandro-hypnotic/
Če bo čas, imam v načrtu naresti tudi primerjavo s Hypnoticom … samo je čakalna vrsti trenutno dolgaaa. Se pozna, da sem bila 2 tedna out. :nervous:
Oh, I love them all!
Expecially Dancing Queen… Beautiful purple/grey! :wub:
That one is my favorite too. :love:
On Tour mi je zelo všeč. :wub:
Že nestrpno čaka, da ga preizkusim. :biggrin:
Vsi so lepi! :wub:
Tudi jaz tako pravim … no rozika mogoče še najmanj. :silly: