Obljubim, da bo tole zadnji del. Saj vem, da pridete sem predvsem zaradi kozmetike, jaz pa vas dolgočasim s fotografijami … pač, vsega drugega in ne kozmetike. Še dobro, da imamo še ostale Parokeetke, ki pišejo čudovite prispevke o lakih in ostalih rečeh.
Ampak če sem že začela, bom tudi končala. Včeraj sem vam povedala o čudovitem in mirnem zalivu blizu Zrć. Danes vam bom pokazala fotografije iz tistega dela izleta. V bistvu “ta boljšega” dela najinega izleta. Vsaj zame.

“Pot”, ki jo vidite zgoraj … “sad je ima sad je nema” kot pravijo. Magija? Amm … ne, samo plimovanje. Zgornja fotografija je bila posneta okrog 9ih zjutraj. Okrog 12ih je plima pot že skoraj popolnoma pojedla. Fotografije poplavljene poti nimam, ker ni kaj videti. Samo voda. K sreči sem imela s seboj svoje “jelly” balerinke, kot boste videli v eni od naslednjih fotografij.
Ko sva hodila po in ob potki, sem fotografirala … vse. Najprej me je pritegnilo na stotine (morda tisoče) nekih hitro premikajočih mini zadevic v vodi. Pobližje sem si ogledala in z izrednim navdušenjem ugotovila, da gre za kozice. Vedeti morate, da kot oseba, ki ima doma tri sladkovodne akvarije in v vsakem izmed njih se najdejo kozice, sem bila v sedmih nebesih. Resno! Kaj takega še nisem videla. Kozice v svojem naravnem okolju in to ogromno kozic. Dobro fotografijo je bilo izredno težko ujeti, ker so ta bitjeca izredno živahna in še skoraj popolnoma se zlijejo z okolico. Če k temu prištejemo še odboj vode in mojo neizkušenost kot fotograf, se sploh ni čuditi, da mi ni uspelo dobiti dobre fotografije. Tole mi je uspelo ujeti v objektiv …
Naslednjo kozico si bolje oglejte v predelu trebuha. A vidite majhne temne okrogle zadevice? To so jajčka. Jaaa, tale bo imela bebice.

Nekatere med njimi so bile celo radovedne.

Če vas slučajno zanima, na palcu je Wet’n’Wild – Lime Time.
Sem in tja sva našla kakšno zanimivo “prazno” hišico.
Vsaj mislila sva, da je hišica prazna. Ko sem hišico uporabila kot del kulise za Barry M photoshooting in jo je zalila voda, je iz hišice pokukal lastnik.
Morska veternica, ki je izgledala zanimivo …
Eden od vrhuncev dneva je bilo zagotovo videti velike rakovice. V bistvu tako velikih rakovic še nisem videla v živo. Vsaj v naravnem okolju ne.
Verjetno pa čisto ta pravi vrhunec dneva: Izkazalo se je, da sem tam nekje imela čisto pravega zalezovalca. Tale malček mi je sledil kar lep kos poti …
Resnično, niti malo se ne hecam. Sledil mi je precej časa. In poglejte, kako je izkazoval svojo ljubezen!
“Skril” se je pod mojo “jelly” balerinko. :D (Se opravičujem za okrušeno pedikuro, ampak jelly čeveljci res ne prizanesejo nobeni pedikuri.) Prav hecno je bilo. Hkrati sem se smejala, fotografirala in še premagovala strah. Strah me je bilo, da me bo uščipnil. Smejala in in fotkala pa sem iz očitnih razlogov.
Ne vem, zakaj mi je tale malečk sledil. Moja teorija je, da me je videl na Parokeets blogu in me je tako prosil za pedikuro. Dobra teorija? Moj zasledovalec, upam, da si že GFC zasledovalec Parokeets bloga.
In še čisto resna teorija. Po moje je sledil moji senci. Ampak lahko se motim …
To je vse, kar imam danes za vas. Upam, da vam je moj prispevek vsaj malček všeč. Kot sem že napisala. Meni je bil to eden najlepših izletov v zadnjem času … mmm, kako sem uživala …






Res krasne fotke, krasen prispevek! :wub:
Me pa zanima, če si imela internet s seboj, si ga našla tam.. Ali kako si tako redno objavljala fotke? :rose:
Hvala. :rose: Bila sem v zasebnem apartmaju z internetom. :party:
.-= Maestra´s last post … Swatch and review- Basic Beauty eyeshadow and nail polish =-.
krasno! fotke in opisu, superca :thumb:
Omg! Krasen prispevek! :w00t: Všeč mi so mi predvsem fotke kozic :wub: – sploh tista, ki bo imela bebice :love: :silly: Res krasne živalice! In fotke so ti pravzaprav super uspele :) Pa rakec sploh tisti, ki ti je sledil je super lušten :party:
Thank you ladies for so many kind comments! :rose: I’m happy that you liked my pictures. You all know I love taking photos and I’m sure there will be more posts like that in the future. :pic:
.-= Maestra´s last post … We rescued a swallow today- =-.
uau, hude fotke Maestra!!
Čudovite fotografije. Ful se mi dopade zalezovalec :naughty:
Jaz ga ne bi slikala, bi zbežala stran :haha: :haha:
Super prispevek, čudovite fotke….. HVALA
Res lepe fotke! Še ena oboževalka zalezovalca. Jaz bi tudi bežala pred njim… :haha:
.-= Mamy´s last post … American Apparel – Cotton and green Vollare Joy – 100 =-.
Great pictures!!!!
Nature is always so beautiful :wub:
I loved the little shrimps! They look like they would glow in blacklight for some reason…hehehe
Zalezovalec je pravi cortek. :love:
I loved all of it. Fantastic pictures. Thank you. Wonderful to see clear waters and wildlife. :wink:
Prečudovite slike…predvsem rakec me je fasciniral! Še več takšnih prispevkov Maestra :wink: